Kuruluş Hikayemiz...

Alıçzade Konaklarında Hayat

Hayatı sevmek, yaşadığı siteyi sevmekle başlar..

Bir evi/daireyi ,beğenmenin - tercih etmenin sebebi elbette ki, dairenin bulunduğu sitenin bazı özelliklerinin olması tercih sebebidir. Bu özellikler daireyi alırken de tercih ve aramanız gereken özellikler olması demektir. Alacağımız daire içinde oturulacak bir yuva olabildiği gibi bir yatırım aracımız ve gayrimenkulünüzdür. Yıllardır yaptığımız birikimlerimizin karşılığıdır. Servetinizin önemli bir bölümünü oluşturur.

Ev alayım derken yılların birikimi olan maddi gücümüzü de katbetmememiz gerekir. Alacağımız dairenin ,yapım şartları,kullanılan malzemeler,işçilik ve denetimin yerinde ve zamanında yapılmış olması da çok önemlidir. Bir dairenin yapımı kadar bu dairenin yapımında kullanılan malzemelerde çok önemlidir. Ayrıca , evin bulunduğu semt bir konum özelliğidir. Dairenin hangi semt ve mahalle olduğu, hatta sitenin bakım ve yönetiminin düzenli ve güvenli oluşumu da daireye katkı sağlar. Dairenin içinde bulunduğu sitenin konumu özellikleri çok önemlidir. Konum özelliklerine dikkat edilirken, semtin gelişme durumu da dikkate alınmalıdır.

Civardan geçen Metro hattı, Yol, Okul ile AVM bir dairenin değerini arttıran özelliklerdir. Yani bir dairenin, sosyal imkanlara yakın olması tercih sebebidir. Bu imkanlar bir AVM den çok AVM merkezlerine ve üniversitelerin yakında olması gibi özelliklerinin unutulmamasıdır... Bu imkanlara sahip olan dairelerin, diğer dairelerden daha çok değerli , olduğu aşikardır..

Sitemiz İstanbul- Büyükçekmece İlçesi Gürpınar Mahallesi Pafta F21-D23,D3D, Ada 1138 Parsel 6 da kayıtlı 3708 m2 lik arsa üzerinde kurulu , 70 adet daireden oluşmaktadır.

Sitemizin toprak sahibi Sayın Selahaddin ALIÇ olup, Beyza İnşaat Sanayi Tic. A.ş Şirketi ile yapılan anlaşmaya göre sitemiz BEYZA İNŞAAT SANAYİ ve TİC. A.Ş tarafından inşa edilmiştir. 2014 yılı başı itibari ile sitemizin inşaatı bitmiş ve hizmet vermeye başlamıştır.

Sitemiz A, B ve C bloklar olmak üzere 3 bloktan oluşmaktadır. Sitemizin kapalı yüzme havuzu – Spor Salonu – Hamam ve Saunası mevcuttur. Çocuklar için bahçede kapalı spor sahası bulunmaktadır. Dairelerin ısıtma sistemi Merkezi sistem olup, dairelerin kullandıkları ısı miktarları elektronik sayaçlar ile merkezden takip edilmekte ve ücretlendirilmektedir.

Site yönetiminde 3 adet site girişinde danışmanlık hizmeti verenler ile 1 adet temizlik görevlisi ve 1 adet de hesapların manuel ve elektronik ortamda kayıt altına almak ve çalışan personellerin denetimlerini yapmakla görevli bir yönetici yardımcısı bulunmaktadır.

Sitemiz; çevre yoluna – Metrobüse – İETT otobüs duraklarına – Üniversite ve çevrede bulunan hastanelere çok yakın bir konumdadır. AVM merkezlerine yakın olup alışveriş marketlerine bitişiktir. Yönetim ve çevre düzenlemeleri ile çevre sitelerden çok farklı bir konuma sahiptir. Bahçesinde bulunan ışıklı süs havuzunun, fıskıyenin , kamelyaların yaz günlerinde siteye kattığı anlam ve huzuru , herkesi mutlu etmektedir.

Sitemizin DEPREM ile ilgili JEOLOJİK – JEOTERMİK ZEMİN ETÜD RAPORU ile SONDAJA DAYALI ZEMİN VE TEMEL ETÜD RAPOR (pdf) raporları bilgi edinmek isteyenler için sitemize yüklenmiştir. Ayrıca dairelerin kullanım ve yerleşim alanlarını gösteren MİMARİ YERLEŞİM PLANLARI’nıda sitemizde görüntüleyebilmektesiniz.

Sitemiz İskanlı olup tüm dairelerin kat mülkiyeti tapuları alınmıştır. Ayrıca her dairenin Otopark yeri ayrıca tapulu yerler olarak kayıt altına alınmıştır.