Sitemiz'e Dair

Sitemiz; İstanbul Büyükçekmece'de 3.708 m² yüzölçümlü arsa içinde inşa edilmiş olup 2.800 m² yeşil alan ve bahçe donatı alanına sahiptir. Marmara denizi ve Büyükçekmece gölü manzarası ile bütünleşen sitemizde 3 Blok halinde toplam 70 daire, günümüz insanının ihtiyaçları dikkate alınarak 2+1, 3+1 ve 5+2 seçenekleri ile farklı yaşam biçimleri oluşmaktadır.

Alıçzade Konakları; Çağdaş ve modern çizgilere sahip dış cephe tasarımı, depreme dayanıklı yapısı, üstün inşaat kalitesi, her metrekaresi düşünülerek projelendirilmiş, dört mevsim yaşayan peyzajı, işlevsel iç mekan çözümleri ile huzurlu ve güvenli bir yaşam sunmaktadır.

İstanbul'un karmaşasından ve gürültüsünden uzak, ama bir o kadar da şehre yakın sitemizin özellikleri arasında, Dijital uydu sistemi ve kablolu TV imkanı, Çift noktadan güvenli giriş çıkış, Kapalı yüzme havuzu, Hamam, Sauna, Spor merkezi, Fitness merkezi, Yürüyüş yolları, Oyun alanları ve 3.500 m² Kapalı Otopark bulunmaktadır.

Günümüzün başlıca sorunları arasında yer alan Komşuluk ilişkilerini pekiştirmek amacı ile sitemizin bahçe kısmında bulunan çardak ve Işıklı ve Fıskıyeli süs havuzumuz, deniz esintisi ve temiz hava ortamında komşularınızla vakit geçirirken sizlere eşlik etmektedir.

Sitemizin bahçesinde bulunan çocuk parkı ve basketbol sahası ile çocuklarınız site dışına çıkmaya ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde vakit geçirebilmektedirler.

Sağlıklı bir yaşam için günlük spor aktivitelerinizi yapabileceğiniz spor salonumuzda Katlanabilir Mekik Ağırlık Bench Press Sehpası, Dambıl setleri, Halter Ağırlık Plakaları , Plates Topları ve Minderleri, Kondisyon Bisikleti, Profosyonel Koşu Bandı ve Ağırlık Çalışma İstasyonu bulunmaktadır.

Sitemiz merkezi bir lokasyonda olup, çevresinde yürüme mesafesi ile gıdadan giyime çeşitli ihtiyaçlarınızı temin edeceğiniz bir konumdadır. E-5 Karayolu'na 5 dk, TEM Otoyolu'na 10 dk, Büyükçekmece Sahil'e 5 dk, Büyükçekmece Merkez'e 5 dk, Tüyap Kongre Merkezi'ne 5 dk, Metrobüs'e 5 dk, Beylikdüzü Bauhaus 5 dk mesafededir.